To powinieneś wiedzieć przed zakupem roweru trekkingowego

‍Jeśli chodzi o wędrówki i odkrywanie przyrody, nic nie pobije dreszczyku emocji związanego z oddaleniem się od życia w mieście. Jednak, aby cieszyć się tymi aktywnościami w jak największym stopniu, musisz mieć niezawodną parę nóg. Na szczęście istnieje teraz rozwiązanie, które pozwala Ci wędrować bez obaw o poziom sprawności fizycznej lub teren, po którym się poruszasz – świat w końcu przyjął pomysł wykorzystania nowszych technologii, aby uczynić aktywność na świeżym powietrzu dostępną dla każdego. Niezależnie od tego, czy szukasz zabawnego weekendowego hobby, czy czegoś bardziej wymagającego, gdy trenujesz do przygód w terenie lub wyścigów, rower trekkingowy jest doskonałą inwestycją dla każdego turysty lub kempingowca.

Co to jest rower trekkingowy?

Rower trekkingowy to standardowy rower wyposażony w szereg dodatkowych akcesoriów, dzięki którym nadaje się do jazdy po nierównym terenie. Najlepszą częścią rowerów trekkingowych jest to, że nie musisz się martwić o wagę lub rozmiar roweru, gdy jesteś w dziczy. Będziesz w stanie poruszać się po skalistym terenie, pływać w płytkiej wodzie i radzić sobie z różnymi terenami, a wszystko to przy przewożeniu podstawowych rzeczy na kempingu.

rowery trekkingowe

Poznaj plusy i minusy roweru trekkingowego

Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć, kupując rower trekkingowy, jest różnica między tradycyjnym rowerem a rowerem trekkingowym. Rower górski jest przeznaczony do jazdy w terenie, natomiast rowery trekkingowe są zbudowane z lżejszych opon i zawieszenia, które lepiej sprawdzają się w trudnym terenie. Oba modele są wyposażone w mocne hamulce, ale rowery górskie najlepiej sprawdzają się na szlakach o gładszej nawierzchni. Stąd rowery trekkingowe są bardziej uniwersalne, ponieważ nadają się do wędrówek, podczas gdy rowery górskie są bardziej odpowiednie do wyścigów. Kolejną rzeczą, którą należy wiedzieć, jest rozmiar ramy roweru trekkingowego, który chcesz kupić. Rozmiar jest przede wszystkim oparty na Twoim wzroście.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Rowery. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.